Mezinárodní závody spřežení CAI Kladruby nad Labem

Jacobsenová po libereckém úspěchu vyhrála i ve Falunu

Falun - Norská běžkyně na lyžích Astrid Jacobsenová navázala na dvě vítězství z Liberce a suveréně vyhrála i skiatlon Světového poháru ve švédském Falunu. V závodě na 15 kilometrů předstihla o téměř šest sekund krajanku Marit Björgenovou, s níž před týdnem ve Vesci vyhrála sprint dvojic. Třetí dnes doběhla Finka Aino Kaisa Saarinenová.

Astrid Jacobsenová
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Jednadvacetiletá Jacobsenová vyhrála individuální závod Světového poháru potřetí v kariéře a v průběžném pořadí seriálu vystřídala na druhém místě vítězku Tour de Ski Švédku Charlotte Kallaovou. Zároveň se výrazně přiblížila vedoucí Fince Virpi Kuitunenové, která dnes skončila dvanáctá. Česká závodnice Ivana Janečková závod nedokončila.

Výsledky - skiatlon (7,5 km klasicky+7,5 km volnou technikou): 1. Jacobsenová 41:34,2, 2. Björgenová (obě Nor.) -5,9, 3. Saarinenová (Fin.) -14,3, 4. Valbusaová (It.) -14,9, 5. Hanssonová (Švéd.) -15,0, 6. Steiraová (Nor.) -17,9, 7. Ševčenková (Ukr.) -20,5, 8. Kowalczyková (Pol.) -25,3, 9. Stemlandová -26,8, 10. Eldenová (obě Nor.) -27,0, ...Janečková (ČR) nedokončila.

Průběžné pořadí SP (po 24 z 31 závodů): 1. Kuitunenová (Fin.) 1001, 2. Jacobsenová 970, 3. Kallaová (Švéd.) 901, 4. Kowalczyková 841, 5. Follisová (It.) 770, 6. Majdičová (Slovin.) 662, ...74. Erbenová (ČR) 11, 93. Janečková 1.