Akrobatický rokenrol 2024

Bauer z kvalifikace sprintu v Praze nepostoupil, Razým skončil šestý

Praha - Lyžař Aleš Razým zaběhl šestý čas v kvalifikaci sprinterského závodu Tour de Ski na pražském Výstavišti a jako jediný z českých reprezentantů se prosadil do třicítky, která postoupila do vyřazovacích bojů. Obhájce prvenství v seriálu Lukáš Bauer dnes obsadil v běhu na 1,2 km volnou technikou 48. místo.

Lukáš Bauer
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Kvalifikaci vyhrál Kanaďan Devon Kershaw před Rusem Vasilijem Ročevem. Razým zaostal za nejrychlejším časem o 1,75 sekundy. Bauerovi chybělo k postupu přes tři a půl sekundy. Další čeští běžci Milan Šperl a Jiří Magál skončili na 55., respektive 61. místě.

Do vyřazovací části sprintu, který je třetí částí Tour de Ski, nepostoupila z kvalifikace žádná z českých lyžařek. Na trati 1,2 kilometru volnou technikou byla nejrychlejší Italka Arianna Follisová.