ŠKODA CUP - Česká Kamenice

Feuz zvládl trať v Lake Louis nejrychleji a vyhrál první sjezd

V Lake Louis se letos poprvé spustili na svah nejlepší světoví sjezdaři. Nejrychlejší čas zajel švýcarský lyžař Beat Feuz, který o devět setin sekundy porazil Matthiase Mayera.

Feuz ovládl sjezd v Lake Louise

Za nejrychlejším duem dojel v kanadském lyžařském středisku norský sjezdař Aksel Lund Svindal. Jediný český zástupce Jan Hudec skončil dvaasedmdesátý, za vítězem zaostal o více než pět vteřin.

Úřadující mistr světa v královské disciplíně Feuz vyrazil na trať se sedmičkou a z čela už ho nikdo nesesadil. Třicetiletý Švýcar dosáhl na osmé vítězství v seriálu, z toho pět jich získal ve sjezdu. Naposledy se radoval loni v březnu ve Svatém Mořici, kde vedle sjezdu ovládl i super-G.

SP ve sjezdovém lyžování v Lake Louise (Kanada):

Muži - sjezd:

1. Feuz (Švýc.) 1:43,76, 2. Mayer (Rak.) -0,9, 3. Svindal (Nor.) -0,32, 4. Fill (It.) -0,52, 5. Jansrud -0,63, 6. Kilde (oba Nor.) -0,82, 7. Théaux (Fr.) -0,85, 8. Caviezel (Švýc.) -1,17, 9. Kriechmayr -1,23, 10. Baumann (oba Rak.) -1,24, ...72. Hudec -5,24.

Průběžné pořadí SP (po 2 z 37 závodů): 1. Feuz a Neureuther (Něm.) 100, 3. Mayer a Kristoffersen (Nor.) 80, 5. Svindal a Hargin (Švéd.) 60.