Paralympijský magazín

Frenzel opět bez soupeře, Dvořák v Lahti bodoval

Lahti - Eric Frenzel pokračuje ve své dominanci Světovému poháru. Německý sdruženář vyhrál v Lahti čtvrtý z posledních pěti podniků. Pro body si dojel Miroslav Dvořák, který skončil devětadvacátý. Tomáš Portyk do běžecké části nenastoupil.

Eero Hirvonen slaví druhou příčku, v popředí vítězný Eric Frenzel
zdroj: ČTK/LEHTIKUVA autor: Heikki Saukkomaa

Frenzel do cíle desetikilometrového běhu dorazil 4,1 sekundy před domácím Finem Eerem Hirvonenem. Postaral se tak o sedmý německý triumf v sedmém závodu sezony. Zbylé tři vyhrál Jonannes Rydzek.

Frenzel vybíhal na trať jako druhý více než minutu za nejlepším skokanem Jarlem Magnusem Riiberem. Devatenáctiletého Nora předběhl Frenzel po šesti kilometrech a dojel si pro 35. triumf v kariéře.

Slušný výkon podal při comebacku osmatřicetiletý Hannu Mainninen. Slavný Fin, který nezávodil šest let, obsadil osmnácté místo. Držitel rekordních 48 vítězství v SP se spoléhal tradičně na běh, v němž se posunul oproti skoku o téměř dvacet míst.

Posun se zdařil také Dvořákovi. Český sdruženář startoval do běžecké části s číslem 32 a na většině mezičasů byl za elitní třicítkou, před cílem se však na bodované umístění dostal.

SP v severské kombinaci v Lahti:

1. Frenzel (Něm.) 29:13,7, 2. Hirvonen (Fin.) -4,1, 3. Rydzek (Něm.) -26,4, 4. Denifl (Rak.) -47,2, 5. Costa (It.) 48,9, 6. Riiber (Nor.) -49,2, 7. Riessle (Něm.) -1:13,8, 8. Orter (Rak.) -1:14,97, 9. Herola (Fin.) -1:15,7, 10. Kircheisen (Něm.) -1:15,8, ...29. Dvořák -3:06,0, Portyk nenastoupil do běžecké části.

Průběžné pořadí SP (po 7 z 22 závodů): 1. Frenzel 554, 2. Rydzek 530, 3. Riessle 378, 4. Kircheisen 286, 5. Graabak (Nor.) 248, 6. A. Watabe (Fin.) 247, ...21. Dvořák 58, 37. Portyk 28, 48. Pažout 4.