ŠKODA CUP - Česká Kamenice

Bobisté Vrba a Suchý dojeli v SP na 22. místě, dominovali Němci

Winterberg - Světový pohár v jízdě na bobech pokračuje druhou zastávkou v německém Winterbergu. Mezi muži byla v soutěži dvojbobů nejlepší domácí posádka Friedrich, Margis, české duo Vrba, Suchý obsadilo v závodě 22. místo. V neděli si to o body do Světového poháru rozdají čtyřboby, přímý přenos jejich 2. jízd můžete sledovat od 12:30 na ČT sport i na našem webu.

Vítězný německý dvojbob Friedrich, Margis
zdroj: ČTK/AP autor: Caroline Seidel

Němci udělali důležitý krok k prvenství již v první jízdě, v níž překonali traťový rekord a předvedli i nejrychlejší startovní čas v historii ledového tobogánu ve Winterbergu - 5,05.

Klání ženských dvojbobů ovládly zámořské posádky, za vítěznými Američankami Greubelovou a Garrettovou skončily jejich krajanky Meyersová a Jonesová, třetí byly Kanaďanky Humphriesová a Lotholzová

SP 2015/16 Německo

SP v jízdě na bobech ve Winterbergu:

Dvojboby: 1. Friedrich, Margis (Něm.)1:50,37 min. (55,02+55,35), 2. Melbardis, Dreiškens (Lot.) -0,13 (55,19+55,31), 3. 3. Won Jon-čong, So Jong-u (Korea) -0,34 (55,30+55,41), ...22. Vrba, Suchý (ČR) 56,20.

Průběžné pořadí SP (po 2 z 8 závodů): 1. Friedrich 450, 2. Melbardis 420, 3. Won Jon-čong 400, ...20. Vrba 112.