Golf Time

Sjezd v Kvitfjellu vyhrál francouzský lyžař Théaux

Kvitfjell - Sjezd světového poháru v norském Kvitfjellu, který musel být kvůli silnému větru zkrácen, vyhrál francouzský lyžař Adrien Théaux. Druhý dojel domácí Aksel Lund Svindal a snížil náskok Rakušana Marcela Hirschera v čele průběžného pořadí.

Adrien Théaux
zdroj: EPA autor: Cornelius Poppe

Osmadvacetiletý Théaux porazil Svindala o 19 setin, třetí Rakušan Klaus Kröll zaostal o půl vteřiny. Francouzský reprezentant si připsal druhé vítězství v SP, jediný předchozí triumf zaznamenal předloni v Lenzerheide.

"Sice jsem sezonu dobře začal v Lake Louise, ale jinak byly moje výkony ve sjezdu spíš zklamáním. Dneska stálo štěstí na mojí straně, ale proč ne?" řekl Théaux. "Už v tréninku jsem se tady cítil dobře. Musíte tu jet čistě, a to mi svědčí," přidal.

V čele seriálu je nadále obhájce Hirscher, který ve sjezdu nestartoval. Svindal na rakouského slalomáře na druhé příčce sedm závodů před koncem ztrácí 129 bodů. V hodnocení disciplíny se norský lyžař přiblížil zisku prvního malého glóbu za sjezd v kariéře, před závěrečným závodem vede před Kröllem o 58 bodů.

"Nemůžu si stěžovat, byl jsem na stupních vítězů," řekl Svindal. "Kvůli glóbu za sjezd je pro mě nejdůležitější, že jsem porazil Klause Krölla. No a co se velkého glóbu týká, tak pořád tvrdím, že pro mě je favoritem stále Hirscher," dodal.

Sjezd mužů na SP ve sjezdovém lyžování v Kvitfjellu:

1. Théaux (Fr.) 1:29,10, 2. Svindal (Nor.) -0,19, 3. K. Kröll (Rak.) -0,50, 4. Osborne-Paradis (Kan.) -0,51, 5. Varettoni (It.) -0,77, 6. Hudec (Kan.) -0,92, 7. Franz -0,95, 8. Streitberger (oba Rak.) -0,97, 9. Paris -0,98, 10. Innerhofer (oba It.) -1,05.

Průběžné pořadí sjezdu (po 8 z 9 závodů): 1. Svindal 439 b., 2. K. Kröll 381, 3. Paris 378, 4. Innerhofer 370, 5. Reichelt (Rak.) 290, 6. Guay (Kan.) 267.

Průběžné pořadí SP (po 29 z 36 závodů): 1. Hirscher (Rak.) 1215, 2. Svindal 1086, 3. Neureuther (Něm.) 798, 4. Ligety (USA) 796, 5. Kostelič (Chorv.) 722, 6. Pinturault (Fr.) 670, ...89. Krýzl 39.