MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Sprint lyžařek v Rybinsku vyhrála Randallová

Rybinsk (Rusko) - Americká lyžařka Kikkan Randallová dokázala, že jí sprinterské tratě, a obzvlášť v ruském Rybinsku, maximálně vyhovují. Běžkyně, která na Silvestra oslaví 25. narozeniny, nečekaně porazila všechny soupeřky včetně mistryně světa Astrid Jacobsenové a radovala se z prvního triumfu ve Světovém poháru.

Kikkan Randallová
zdroj: ČTK autor: MIKHAIL METZEL

Už v lednu doběhla Randallová ve sprintu v Rybinsku třetí, což pro ni dosud znamenalo jediné umístění na stupních vítězů v SP. Vítězka sobotní patnáctky Jacobsenová se díky dnešním 80 bodům posunula do čela průběžného pořadí.

Mužskému sprintu dominovali Norové, na prvních místech se jich seřadilo hned pět a nejrychlejší byl Anders Glörsen, jenž rovněž dosáhl životního úspěchu. Jeho krajan Tor Arne Hetland si díky čtvrtému místu polepšil v SP na druhou pozici, na které vystřídal Lukáše Bauera. Ten v Rusku nezávodil.

Dušan Kožíšek, který dnes jako jediný z českých reprezentantů bodoval, prohrál v nejtěsnějším čtvrtfinále souboj o druhé postupové místo až poté, co rozhodčí pečlivě prozkoumali cílovou fotografii. Celkově skončil třináctý.

Výsledky - sprint na 1200 m volně:

Muži:

1. Glörsen 2:29,3, 2. Hattestad -0,3, 3. Pettersen -0,4, 4. Hetland -0,7, 5. Kjölstad (všichni Nor.) -6,2, 6. Jönsson (Švéd.) ve finále diskvalifikován, ...13. Kožíšek vyřazen ve čtvrtfinále, 56. Razým (oba ČR) vyřazen v kvalifikaci.