ŠKODA CUP - Česká Kamenice

České duo se do finále neprotančilo

Moskva - Čeští krasobruslaři Lucie Myslivečková s Matějem Novákem obsadili v krátkém programu tanečních párů na mistrovství světa v Moskvě 22. místo. Do finálové volné jízdy tak nepostoupili. Prozatím vedou obhájci titulu Tessa Virtueová a Scott Moir z Kanady (74,29 b.) před loni stříbrnými Američany Meryl Davisovou a Charliem Whitem (73,76), třetí místo patří francouzské přítelkyni českého krasobruslaře Tomáše Vernera Nathalii Pechalatové s Fabianem Bourzatem (70,97). Volné tance jsou na programu v sobotu. Přímé přenosy z krasobruslařského MS můžete sledovat na webu ct4sport.cz.

Myslivečková s Novákem získali 45,02 bodu a do dvacítky dvojic postupujících do finále se nevešli. Horší než český pár byli už jen reprezentanti Španělska, Izraele a Švýcarska.

V moskevské Megasport Areně dnes odstartovala také soutěž krasobruslařek, ve které po krátkém programu vede olympijská vítězka Kim Ju-na z Koreje. Japonka Miki Andová je o tři desetiny bodu druhá, třetí příčka patří domácí reprezentantce Kseniji Makarovové.

Rozdíl mezi průběžně vedoucí závodnicí a druhou Miki Andovou byl pouze tři desetiny. Kimová vede se ziskem 65,91 bodu. Andová má na kontě 65,58 a Ksenija Makarovová 61,62 bodu. Obhájkyni titulu Japonce Mao Asadaové patří až sedmá příčka (58,66). Soutěž žen vyvrcholí v sobotu volnou jízdou.