Obhájce titulu Djokovič vzdal čtvrtfinále Australian Open

Melbourne - Srbský tenista Novak Djokovič neobhájí titul na grandslamovém Australian Open. Třetí nasazený kvůli zdravotním problémům vzdal dnešní čtvrtfinálové utkání s Američanem Andym Roddickem, když prohrával 1:2 na sety a 1:2 ve čtvrté sadě.

V prvním setu si oba tenisté bez problémů drželi servis a Djokovič pak jasně dominoval v tie-breaku. Americký tenista pak však začal hrát agresivněji a navíc se k tomu ve druhé polovině druhé sady přidaly Djokovičovy potíže. Srbský tenista, který druhý set prohrál 4:6, působil na kurtu bez energie a několikrát si nechal zavolat lékaře.

Ve třetím setu měl neustále problémy při vlastním podání a uhrál jen dvě hry. Když ve čtvrté sadě poprvé ztratil servis, marný boj vzdal. Roddick tak počtvrté v kariéře postoupil do semifinále Australian Open, už se mu to povedlo v letech 2003, 2005 a 2007. V dalším zápase ho čeká vítěz duelu mezi druhým nasazeným Rogerem Federerem ze Švýcarska a Argentincem Juanem Martínem del Potrem.