Tenista Berdych je na Australian Open v osmifinále

Melbourne - Tenista Tomáš Berdych postoupil na Australian Open do osmifinále. Dvacátý nasazený český hráč dnes porazil Švýcara Stanislase Wawrinku 4:6, 6:1, 6:3, 6:4 a zahraje si s bývalou světovou jedničkou Rogerem Federerem.

Berdych sice prohrál s 15. nasazeným hráčem úvodní sadu 4:6, pak ale výsledek otočil a o postupu rozhodl ve čtvrtém setu za stavu 5:4 při soupeřově podání. Rodák z Valašského Meziříčí si vylepšil bilanci s Wawrinkou na čtyři výhry a dvě prohry.

Berdych se střetne s Federerem

V osmifinále, kam na Australian Open postoupil potřetí za sebou, si Berdych zahraje stejně jako loni s Federerem. Druhý hráč světa v duelu bývalých světových jedniček porazil Rusa Marata Safina 6:3, 6:2 a 7:6 a na cestě za rekordním čtrnáctým grandslamovým titulem opět neztratil ani set.

S trojnásobným vítězem Australian Open má Berdych velmi nepříznivou bilanci - v osmi zápasech s Federerem sedmkrát prohrál, zvítězit dokázal pouze před pěti lety na olympiádě v Aténách v prvním vzájemném duelu.