Paralympijský magazín

Slovenští tenisté postoupili do finále Hopmanova poháru

Perth (Austrálie) - Do finále Hopmanova poháru postoupili slovenští tenisté Dominika Cibulková a Dominik Hrbatý. Na tradičním turnaji smíšených tenisových družstev v Perthu porazili 3:0 Německo, k čemuž přispělo i zranění kotníku Nicolase Kiefera. Ve finále se Slováci utkají s vítězem skupiny B, o němž zatím není rozhodnuto.

V úvodní dvouhře porazila Cibulková 7:6 a 6:4 Sabine Lisickou. Hrbatý pak v úvodu utkání s Kieferem prohrával 1:3, když německý tenista špatně došlápl a s poraněným pravým kotníkem opustil kurt na vozíčku. Nemohl tak nastoupit ani do závěrečné smíšené čtyřhry, kterou Slováci vyhráli bez boje, a vznáší se otazník i nad jeho startem na grandslamovém Australian Open.

V posledním zápase skupiny A porazily Spojené státy 2:1 domácí Austrálii, a posunuly se tak na třetí místo tabulky.