MS smíšených dvojic 2024 Švédsko

Berdych na turnaji v Dauhá narazil – vyřadil ho Němec Struff

Tomáš Berdych zahájil sezonu špatně. Na turnaji v Dauhá podlehl třetí nasazený český tenista Janu-Lennardu Struffovi z Německa 4:6, 6:1, 6:7. Sedmadvacetiletý vítěz, který je na žebříčku ATP na třiapadesátém místě, ustál ve třetím setu tie-break, v němž vyhrál 7:4.

Zklamaný Tomáš Berdych
zdroj: ČTK/AP/ autor: Jason Decrow

Dvaatřicetiletý Berdych, kterému momentálně patří v žebříčku 19. místo, vstoupil do utkání ztrátou podání a manko už v úvodním setu nesmazal. Ve druhé sadě ale o pět let mladšímu soupeři šanci k brejku nenabídl a po půlhodině vyrovnal.

V rozhodujícím setu přišel Berdych jako první o servis a prohrával 2:4, dokázal ale okamžitě zareagovat a vynutil si tie-break. V něm Němec, který v pořadí ATP figuruje na začátku druhé padesátky, proměnil druhý mečbol a bilanci vzájemných zápasů vyrovnal na 1:1.