pondělí 18. prosince 2017 Miloslav

Šafářová v Budapešti začala dobře. Na úvod vyřadila Polku Linetteovou

aktualizováno 20. 2. 2017 21:29

Budapešť ‒ Lucie Šafářová zdolala na úvod turnaje v Budapešti Polku Magdu Linetteovou 6:0, 5:7, 7:6. Na kurtu obě hráčky strávily dvě a půl hodiny. Ve druhém kole Šafářovou čeká Číňanka Hsieh Su-wei.

Lucie Šafářová

Šafářová získala úvodní set za 33 minut s kanárem a i ve druhém šla brzy do vedení, náskok však neudržela a sadu pak při svém servisu ztratila. Vyrovnaný třetí set, v němž ani jedna ze soupeřek nevyužila žádný z brejkbolů, pak Šafářová vyhrála až po více než hodině ve zkrácené hře poměrem 7:4.

Ve 2. kole Šafářovou čeká Hsieh Su-wei z Tchaj-wanu. Oba předchozí vzájemné zápasy s hráčkou ze začátku druhé stovky žebříčku WTA česká fedcupová reprezentantka vyhrála.

Dvouhra - 1. kolo: Šafářová (2) - Linetteová (Pol.) 6:0, 5:7, 7:6 (7:4).