Strýcová porazila v New Havenu Giorgiovou

New Haven (USA) - Barbora Strýcová postoupila na turnaji v New Havenu do druhého kola. V úvodním utkání porazila Italku Camilu Giorgiovou za hodinu a 33 minut 6:2, 7:5.

Ilustrační foto

Její další soupeřkou bude Lesja Curenková. Ukrajinská tenistka, jež ztroskotala v posledním kole kvalifikace, nahradí nejvýše nasazenou Simonu Halepovou. Rumunka se z turnaje, který v roce 2013 vyhrála, kvůli únavě po předchozích startech v Torontu a Cincinnati odhlásila.

Devětadvacetiletá Strýcová, jež na turnaji obhajuje loňské čtvrtfinále, začala první set ztrátou podání a pustila soupeřku do vedení 2:0. Pak už ale na kurtu dominovala a úvodní sadu získala za půl hodiny 6:2.

Ve druhém setu ztratila náskok 3:1 a Italka za stavu 5:3 podávala na vyrovnání zápasu. Strýcová ale znovu zabojovala, vyrovnala a utkání pak hladce dotáhla k vítězství.