Slovensko - Česko

Berdych nestačil v semifinále v Bangkoku na Djokoviče

Bangkok - Tomáš Berdych stejně jako loni vypadl na turnaji v Bangkoku těsně před branami finále. Český tenista v dnešním semifinále nestačil na třetího hráče světa Novaka Djokoviče, jemuž podlehl 5:7 a 1:6.

Tomáš Berdych
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Třiadvacetiletý Berdych se s vítězem letošního Australian Open utkal poprvé v kariéře a jejich premiérový duel prakticky rozhodl závěr prvního setu. Za stavu 5:6 čelil český tenista při vlastním servisu vůbec prvnímu brejkbolu v utkání a Djokovič okamžitě svou šanci využil k zisku sady.

Druhý set už byl výsledkově jasně v režii jednadvacetiletého Srba, jenž vzal dvakrát Berdychovi podání a vyhrál 6:1. Djokovič využil všechny tři své brejkboly v zápase, Berdych naopak ani jeden.

Ve finále v thajské metropoli se utkají dva nejvýše nasazení hráči. Djokoviče vyzve v repríze finále Australian Open Francouz Jo-Wilfried Tsonga.