čtvrtek 19. října 2017 Michaela
Turnaj mistrů

Berdych porazil Tsongu 2:1 na sety a udržel naději na semifinále

aktualizováno 7. 11. 2012 23:41

Londýn - Tomáš Berdych ve svém druhém utkání na Turnaji mistrů porazil Francouze Jo-Wilfrieda Tsongu po setech 7:5, 3:6 a 6:1 a udržel si naději na postup semifinále. V posledním utkání skupiny A čeká na českého tenistu světová jednička Novak Djokovič ze Srbska, který v odpoledním utkání porazil Brita Andyho Murrayho.

0:1

Špatný return Berdycha, první hra pro podávajícího Francouze.

0:15

Tsonga z defenzivní pozice prohodil českou jedničku.

15:15

Bekhendový pokus Tsongy skončil na pásce.

30:15

Jestřábí oko Tsongovi nepomohlo, zahlášen správně aut.

40:15

Výborné podání Berdycha a rychlý konec výměny.

1:1

Berdych se dostal do defenzivy, ale svou roli zvládl a Tsonga ukončil hru do pásky.

0:15

Obouručný bekhend Berdycha šel daleko do autu.

0:30

Složitý útok Berdycha z returnu skončil opět v autu.

15:30

Berdych využil druhého podání soupeře a returnuje na čáru.

15:40

Berdychovi zahlášen aut.

1:2

Česká jednička opět returnuje mimo dvorec.

15:0

Výborné první podání Berdycha.

30:0

České jedinčce pomohla páska a nakonec chybuje Francouz.

40:0

Berdych přesnými údery donutil Tsongu k chybě.

2:2

Čistá hra pro Tomáše Berdycha.

1 2 3 4 5 6 7 8 »

Berdych vstoupil do zápasu dobře, při svém podání byl suverénní a v sedmém gamu se dostal ke třem brejkbolům, které však nevyužil. Český reprezentant díky výbornému pohybu a dobré defenzivě působil jistějším dojmem. Tsonga ho paradoxně trápil především bekhendem po čáře. Za stavu 5:5 se Berdych znovu dočkal vedení 40:15 na returnu. Tentokrát mu Tsonga pomohl pokaženým forhendem a český hráč pak při svém podání potvrdil zisk úvodní sady.

Francouzský tenista v druhém setu začal mnohem více riskovat. Agresivní hra na returnu mu přinesla brejk ve čtvrté hře a vedení 4:1. Za stavu 5:3 pak dvojchybou nabídl Berdychovi šanci manko smazat, ale vzápětí mu ji esem z druhého podání sebral. Další eso pak rozhodlo o Tsongově výhře 6:3 v druhé sadě a pokračování duelu.

V první hře rozhodující sady udělal český tenista několik laciných chyb a nabídl soupeři dva brejkboly, ale zkoncentroval se a hrozbu ztráty podání odvrátil. Tsonga ještě srovnal na 1:1, jenže pak neudržel výkonnost z druhého setu a znovu především z forhendu chyboval.

Berdych toho dokonale využil, začal kralovat na kurtu a pěti získanými hrami za sebou ukončil zápas. Tohoto francouzského tenistu tak porazil i v třetím vzájemném utkání za poslední měsíc. "Jo měl na začátku třetího setu šanci, ale já jsem si servis udržel. Když jsem se sám dostal k šanci, využil jsem ji. To tenhle zápas rozhodlo," řekl sedmadvacetiletý český tenista.

Nechce spekulovat, co by mu v závěrečném duelu ve skupině mohlo stačit na zopakování loňského postupu do semifinále. "Vzhledem k tomu, že matematiku nemám rád, tak zkusím prostě jen hrát proti Djokovičovi dobrý tenis," poznamenal Berdych.