Dohráno MOL Cup

Tenista Štěpánek se v Memphisu probojoval do semifinále

Memphis - Tenista Radek Štěpánek postoupil na turnaji v Memphisu už do semifinále. Třetí nasazený hráč ve druhém kole porazil Američana Ryana Sweetinga 4:6, 6:3 a 7:6 a ve čtvrtfinále si třiatřicetiletý tenista poradil s dalším domácím hráčem Samem Querreym po setech 7:6 a 6:0.

V boji o postup do finále se Štěpánek, letošní vítěz čtyřhry na grandslamovém Australian Open, střetne s nejvýše nasazeným Johnem Isnerem z USA nebo s Rakušanem Jürgenem Melzerem.

S Querreym ve dvou dosavadních zápasech na okruhu ATP Štěpánek neuhrál ani set, ale tentokrát byl na dvorci lepší. První sadu vybojoval až v tie-breaku. Povzbuzen ziskem setu soupeře ve druhém převálcoval. Výborně podával i returnoval a Querreymu porazil za 19 minut čistou hrou.

Do semifinále dvouhry postoupil Štěpánek poprvé v sezoně. Naposledy se mezi nejlepší čtyři dostal loni v červenci ve Washingtonu, kde se radoval z titulu. V Memphisu je Štěpánek v semifinále potřetí, před třemi lety zde prohrál ve finále.

Dvouhra - čtvrtfinále:Štěpánek (3-ČR) - Querrey (USA) 7:6 (7:5), 6:0.