ŠKODA CUP - Česká Kamenice

Štěpánek prohrál s Roddickem, i když získal první set

Basilej (Švýcarsko) – Český tenista Radek Štěpánek vypadl v Basileji ve druhém kole. S turnajovou sedmičkou Američanem Andym Roddickem dnes prohrál 6:2, 3:6 a 3:6. Dvaatřicetiletý Štěpánek, jehož zápas v hale sledoval i bývalý fotbalový reprezentant a záložník Basileje Radoslav Kováč, získal první set, pak ale nedokázal s Roddickem držet krok.

Radek Štěpánek
zdroj: AP autor: Nick Wass

S devětadvacetiletým Američanem prohrál za hodinu a 44 minut a v osmém vzájemném zápase si připsal sedmou porážku. Roddick se ve čtvrtfinále utká s basilejským rodákem a další bývalou světovou jedničkou Rogerem Federerem.

Bez problémů pokračuje ve Švýcarsku první hráč světa Novak Djokovič. Srb, který v Basileji startuje po šestitýdenní pauze, porazil ve druhém kole Poláka Lukasze Kubota 6:1, 6:2. Ve čtvrtfinále se vítěz turnaje z roku 2009 a loňský finalista utká s Marcosem Baghdatisem z Kypru.