MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Berdych vypadl v Kuala Lumpuru s Ferrerem

Kuala Lumpur - Český tenista Tomáš Berdych vypadl ve čtvrtfinále turnaje v Kuala Lumpuru po třísetové bitvě se Španělem Davidem Ferrerem. Třetí nasazený sice vyhrál úvodní sadu 6:4, ale další dvě ztratil 5:7 a 4:6. Wimbledonský finalista Berdych od srpnového turnaje v Cincinnati vyhrál jediné utkání. S Ferrerem prohrál pátý ze sedmi soutěžních duelů, nedávno na něj navíc nestačil na exhibici v Macau.

Berdychovi se v prvním setu dařilo při vlastním servisu, ztratil při něm jen tři fiftýny. Jednou dokázal získat podání soupeře a dostal se do vedení.

Ani ve druhé sadě dlouho nepustil španělského tenistu k možnosti vzít mu podání, ale ve dvanácté hře mu povolil vůbec první brejkbol v zápase a Ferrer ho využil k zisku setu. Ve třetí sadě vedl český daviscupový reprezentant 4:3 a šel na podání, ale v koncovce selhal, prohrál tři gamy za sebou a tím i celý zápas.