Brazilky ztratily dobře rozjetý zápas s Běloruskami o jediný koš

Rio de Janeiro - Basketbalistky Austrálie porážkou soupeřek z Francie daly jasně najevo, komu patří první místo ve skupině A olympijského turnaje. Domácí Brazílie prohrála s hráčkami Běloruska o jediný koš poměrem 63:65.

Basketbalistky Brazílie prohrály s Běloruskami o jediný koš
zdroj: Reuters autor: Shannon Stapleton

Australanky dokázaly soupeřkám ze země galského kohouta nastřílet devětaosmdesát bodů, na což Francouzky o osmnáct bodů nestačily. Australanky si tak upevnily vedení ve skupině. Hráčky Turecka vedly s Japonkami od první třetiny a svůj náskok už v průběhu zápasu neztratily.

Brazilky dokázaly vyhrát první čtvrtinu nad Běloruskami s přehledem 28:16, jejich soupeřky ale náskok od té doby pomalu stahovaly a po třetí čtvrtině už byl stav vyrovnaný 50:50. Poslední část hry nakonec rozhodl jediný koš ve prospěch Bělorusek.