MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Prague Masters vyhrála Reidová, české golfistky se neprosadily

Vysoký Újezd - Druhý ročník golfového turnaje okruhu LET Prague Golf Masters vyhrála Angličanka Melissa Reidová. Tři kola na hřišti Albatross zakončila s výsledkem devět ran pod par. O ránu zpět byla druhá Diana Lunaová z Itálie. České hráčky neprošly cutem do závěrečného dne.

Vítězka LET Prague Golf Masters Melissa Reidová
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Reidová vstupovala do finále na vedoucí pozici a o titul nakonec bojovala s Italkou Lunaovou. Na sedmnáctce zahrála Angličanka birdie a na poslední osmnácté jamce potřebovala par. Dostala se do problémů, ale těžký pat trefila do jamky.

Díky titulu si připsala do finančního žebříčku 37 500 eur (necelý milion korun) a získala doživotní čestné členství na Albatrossu. Domácí golfistky se neprosadily, ani jedna z osmi hráček neprošla už v sobotu cutem. Loni devátou Kláru Spilkovou dělila od postupu do finále jedna rána, skóre +3 nestačilo a sedmnáctiletá profesionálka obsadila 71. místo.