Svět motorů

Poslední horskou etapu Vuelty vyhrál Cobo, Valverde zvýšil vedení

La Granja (Španělsko) - Poslední horskou etapu letošní Vuelty vyhrál španělský cyklista Juan José Cobo. Na druhém místě dojel jeho krajan Alejandro Valverde a před sobotní rozhodující časovkou zvýšil vedení v průběžném pořadí na téměř půldruhé minuty. Na dnešních propršených 180 kilometrech mezi městy Ávila a La Granja se hlavní skupiny neudržel dosud druhý Nizozemec Robert Gesink, jenž měl ve středu těžký pád. Člen týmu Rabobank odpadl před posledním stoupáním a dojel s velkou ztrátou za nejlepšími.

Osmadvacetiletý Cobo si dojel pro etapový triumf s dvousekundovým náskokem před sedmičlennou skupinou favoritů, kterou dovedl do cíle Valverde a získal důležité bonifikační sekundy.

Do sobotní časovky v Toledu půjde lídr pořadí s náskokem minuty a 26 sekund před svým krajanem, olympijským vítězem Samuelem Sánchezem. Třetí Ivan Basso z Itálie ztrácí 1:45.