MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Caetanová ovládla v Brně Světový pohár v drezuře

Portugalská jezdkyně Maria Caetanová vyhrála závod Světového poháru v drezuře CDI-W/CDI3* v Brně. Jediná česká zástupkyně Petra Minářová s Dumontem skončila osmá. Největším českým úspěchem bylo druhé místo Evy Vavříkové v kategorii juniorů. Závod byl kvalifikací na zářijové Světové hry v Kanadě a do soutěží zasáhl rekordní počet 120 koní ze šestnácti zemí. Sestřih odvysílá ČT sport ve středu od 11.30.

V Brně se jel SP v drezuře. Minářová skončila osmá

"Na rozdíl od loňska neměl závod vyloženého favorita. Boj o prvenství mezi Caetanovou a Schulzem z Lucemburska, který vyhrál sobotní kvalifikaci Grand Prix, byl velmi vyrovnaný," řekla manažerka závodu a hlavní organizátorka Lenka Sekaninová.

"Víme, že to umíme líp, ale umění je to předvést právě na závodu v obdélníku, tak snad se nám ještě zadaří," podotkla k osmému místu mezi elitou Minářová.

V dalších dvou závodech potvrdila roli favoritky Rakušanka Ulrike Prunthallerová, jež vyhrála sobotní Velkou rundu i nedělní Malou rundu. Z českých startujících obsadila Pavla Rubíčková ve Velké rundě deváté místo.

Světový pohár v drezuře CDI-W/CDI3* v Brně:

Grand Prix Freestyle: 1. Caetanová (Portug./kůň Coroado) 74,125, 2. Schulz (Luc./Dragao) 73,725, 3. Zurbrügg (Švýc./Get Time) 71,900, ...8. Minářová (ČR/Dumont) 65,950.

Velká runda: 1. Prunthallerová (Rak./Bartlguts Quebec) 71,595, 2. Zachová (Rak./Florenz 61) 69,255, 3. Kalanová (Slovin./Rhytm and Blues) 68,298, ...9. Rubíčková (ČR/Xangai) 63,646.

Malá runda: 1. Prunthallerová 77,350, 2. Szokolaová (Maď./Enying) 73,750, 3. Janasová (Pol./Lord Django) 73,350, ...12. Leiterová (ČR/Fabregas) 65,175.