ČTsport

ČTsport
neděle 24. září 2017 Jaromír

Handy cyklo maraton aneb Jedeme v tom všichni!

Velikost textu:

Nezáleží, zda jste zdravý nebo handicapovaný, zda jste muž nebo žena, profík nebo hobík, zda jste manažer, doktor, masér, policajt nebo horolezec. Jedeme v tom všichni! Taková je hlavní myšlenka Handy Cyklo Maratonu, který se v loňském roce konal už potřetí a jeho účastníci museli celkovou trasu o délce 2222 kilometrů zvládnout do 111 hodin. Na letošní srpen se chystá už čtvrté pokračování tohoto výjimečného závodu.

Handy Cyklo Maraton
Handy Cyklo Maraton

Autorem projektu je vozíčkář a aktivní sportovec Heřman Volf, předseda neziskové organizace Cesta za snem. Heřman má za sebou řadu dálkových jízd po Evropě na kole s ručním ovládáním a názorně tak dokazuje, že i na vozíku si lze plnit sny a žít aktivně.

Jedeme v tom všichni! je i název čtyřicetiminutového dokumentu České televize z průběhu třetího ročníku Handy Cyklo Maratonu. Premiérově bude dokument odvysílán na programu ČT sport v neděli 21. února od 13:10.

"Koncept závodu spočívá v tom, že chceme, aby se na kolo posadil každý, kdo má chuť, nejen profesionální sportovci. Cílem našeho projektu je zbořit bariéry mezi handicapovanými a zdravými. Každý tým v Handy Cyklo Maratonu je zároveň patronem konkrétního člověka těsně po úrazu, jemuž chceme tímto způsobem dodat chuť do života, že se dá fungovat i po tom úraze, že život nekončí, ale začíná jeho nová etapa," vysvětlil Heřman Volf.

Od konce února bude možné se přihlásit už na čtvrtý ročník závodu, který, jak prozradil Volf, povede tentokráte všemi kraji České republiky.

Sdružení Cesta za snem nicméně chystá pro letošek i další zajímavé sportovní akce. "Ta nejbližší, na níž bych rád diváky pozval, je zimní Kvadriatlon smíšených dvojic v Bedřichově v Jizerských horách. Uskuteční se 12. března," dodal Volf.

přehrát video
Host Sportovních zpráv: Heřman Volf
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • ON-LINE: Sparta - Teplice 3:0
    Online reportáž
    ON-LINE: Sparta - Teplice 3:0 aktualizováno před 4 minutami Jestli chtějí sparťané zachránit sezonu a ještě vykřesat poslední naděje na titul, musejí začít doma proti Teplicím. V Severočeších mají Letenští nepříjemného soupeře, který ...
   • ŽIVĚ: Česko – Nizozemsko
    Sport živě
    ŽIVĚ: Česko – Nizozemsko vydáno před 1 hodinou Sobotním vítězstvím nad Belgií a její nedělní porážkou se Srbskem si české volejbalistky zajistily účast v osmifinále mistrovství Evropy. Vytvořit si do souboje o čtvrtfinále ...
   • Potřetí Sagan. Slovenský šampion přepsal v Bergenu historii
    Video
    Potřetí Sagan. Slovenský šampion přepsal v Bergenu historii aktualizováno před 2 hodinami Vláda Petera Sagana pokračuje. Slovenský šampion v Bergenu porazil na cílové čáře Alexandera Kristoffa a jako první v historii vyhrál potřetí v řadě světový šampionát. Z českých ...
   • ŽIVĚ: Federer – Kyrgios 1:1
    Sport živě
    ŽIVĚ: Federer – Kyrgios 1:1 aktualizováno před 1 minutou Výběr světa dnes nejprve snížil skóre po čtyřhře, ve které zvítězili Jack Sock s Johnem Isnerem nad duem Tomáš Berdych - Marin Čilič 7:6, 7:6. Následně přehrál Alexander Zverev ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.