Paralympijský magazín

Jakš si dojel na Ještědu pro další domácí titul

Liberec - Martin Jakš obhájil i druhý titul mistra republiky v běhu na kolečkových lyžích. Po sobotní patnáctce volně ve Vesci ovládl i běh do vrchu klasickou technikou na Ještěd. Ve finiši stejně jako před rokem porazil Lukáše Bauera. Titul mezi ženami získala Petra Nováková.

Poslední závod série běhů na kolečkových lyžích vyhrál Martin Jakš

Jakš v souboji závodníků Dukly Liberec vyhrál nad Bauerem o 11 sekund, nastoupil mu dvě stě metrů před cílem. Oba ujeli zbytku pole zhruba v polovině závodu. "Věděl jsem, že pokud Jakšíka neutrhnu, tak že tady v závěru si mě povodí. Snažil jsem se nastavit takové tempo, abych ho unavil, ale úplně se to nepovedlo. V závěru to už byl podobný vývoj jako loni - 200 metrů před cílem mi nastoupil a udělal 'pápá'," řekl Bauer.

Z žen byla nejrychlejší Polka Sylwia Jaskowiecová, Nováková při úspěšné obhajobě republikového titulu na ni ztratila 37 sekund. Sobotní vítězka z Vesce Eva Vrabcová-Nývltová místo lyžařského závodu na Ještěd zopakovala triumf v silničním běhu z Běchovic do Prahy.