Dohráno

První medaile Čechů - Hubáček má stříbro ze sprintu

Hradec Králové - Michal Hubáček získal na domácím mistrovství světa juniorů v orientačním běhu stříbrnou medaili ve sprintu. V Hradci Králové na trati dlouhé 3,6 km s 21 kontrolami, jež vedla Jiráskovými sady, historickým centrem města a končila v Žižkových sadech, byl rychlejší pouze Švýcar Florian Schneider. Hubáček s ním prohrál o čtyři sekundy. Zítra se běží štafety, přímý přenos sledujte na ČT sport zítra v 11:55.

Orientační běžec Hubáček si doběhl pro stříbro mezi juniory

"Byl to orientačně náročný sprint, žádný běžák. Začal jsem pomaleji, protože jsem věděl, že v Jiráskových sadech budou obtížné kontroly, přesto jsem na druhé kontrole udělal desetisekundovou chybu. Pak už jsem šel dobře," řekl Hubáček.

V kategorii juniorek získala zlato Norka Heidi Maartenssonová, nejlepší Češkou byla dvanáctá Vendula Horčičková.