Hynek zlato z maratonu neobhájil, na blátivé trati skončil třetí

Singen (Německo) - Kristiánu Hynkovi nevyšla obhajoba maratonského prvenství. V závodě konaném v německém Singenu na blátivé trati zaostal za dvěma bývalými mistry světa - Rakušanem Albanem Lakatou a Christophem Sauserem ze Švýcarska.

Kristián Hynek
zdroj: Magazín Xstream

Dvaatřicetiletý Hynek tak získal třetí medaili na velké maratonské akci za sebou. Po loňském zlatu z ME v Jablonném v Podještědí bral bronz v říjnu na světovém šampionátu ve Francii. Na vítězného Lakatu, jenž byl před rokem v Krkonoších třetí, ztratil 53 sekund. Druhý nejlepší Čech a loňský vicemistr Evropy Pavel Boudný uzavíral první desítku.

Závod žen na 75 km vyhrála Švýcarka Esther Süssová, jediná česká zástupkyně Pavlína Šulcová nedokončila.

Mistrovství Evropy v maratonu na horských kolech v Singenu (Německo):

Muži (94 km): 1. Lakata (Rak.) 3:37:48, 2. Sauser (Švýc.) -18, 3. Hynek -53, ...10. Boudný -8:32, 20. Bubílek -14:10, 27. Novák (všichni ČR) -18:44.

Ženy (75 km): 1. Süssová (Švýc.) 3:23:00, 2. Bighamová (Brit,) -1:06, 3. Spitzová (Něm.) -7:52, ...Šulcová (ČR) nedokončila.