ČTsport

ČTsport
pátek 18. dubna 2014 Valérie
ČT sport - Zlatá helma

Krátce

 • 10:49 Vítěz předchozích dvou Velkých cen Lewis Hamilton vyhrál tréninky formulí 1 v Číně a potvrdil dominanci stáje Mercedes. Britský mistr světa z roku 2008 sice měl v dopolední sekci problémy s vozem, odkroužil jen devět kol a také druhý trénink začal později, ale nakonec ho ovládl a dodal si sebevědomí před nedělním čtvrtým závodem sezony v Šanghaji.
 • 17.4.
  21:02
  Z kalendáře českého šampionátu ve sprintrallye vypadl už druhý závod. Přípravy ukončili pořadatelé Rallye Kostelec, která se měla jet 26. července. Na tento termín se po dohodě s Federací automobilového sportu přesunula Rallye Krkonoše, která se měla původně uskutečnit 5. července.
 • 14.4.
  16:41
  Jeden ze strůjců současných úspěchů stáje formule 1 Mercedes Bob Bell opustí na konci sezony pozici technického ředitele. Špičkový inženýr ze Severního Irska chce věnovat novým výzvám. Ve stáji skončí v listopadu a nebude nikým nahrazen; jeho pravomoci převezme stájový šéf Paddy Lowe.
 • 14.4.
  16:32
  Jeden ze strůjců současných úspěchů stáje formule 1 Mercedes Bob Bell opustí na konci sezony pozici technického ředitele. Ve stáji skončí v listopadu a nebude nikým nahrazen; jeho pravomoci převezme stájový šéf Paddy Lowe.
 • 14.4.
  13:41
  Nevydařený start Ferrari do nové sezony formule 1 stál šéfa týmu Stefana Domenicaliho místo. Vedení stáje v oficiálním prohlášení oznámilo, že osmačtyřicetiletý funkcionář odstoupil. Ve vedení týmu ho nahradí další Ital Marco Mattiacci, předseda severoamerické pobočky automobilky.
 • 13.4.
  18:53
  Italský motocyklový jezdec Emanuele Cassani nepřežil nehodu při závodě Trofeo Bridgestone na okruhu v Misanu. Pětadvacetiletý závodník havaroval se svou yamahou krátce po startu a při pádu utrpěl vážná zranění.
 • 13.4.
  12:22
  Tovární jezdec Škody Jan Kopecký obsadil druhé místo v rallye Whangarei na Novém Zélandu, kterou odstartoval asijsko-pacifický šampionát. Úřadující mistr Evropy sice ovládl první etapu, ve druhé jej ale předstihl týmový kolega a obhájce celkového vítězství v seriálu Gaurav Gill z Indie. Kopeckého dělilo od vítěze 11,9 sekundy.
 • 12.4.
  13:08
  Minimálně jeden americký tým bude od příští sezony závodit v seriálu mistrovství světa formule 1. Mezinárodní federace FIA přijala žádost o vstup od majitele stáje NASCAR Gena Haase. Další přihlášku Colina Kollese, jenž už v minulosti v seriálu F1 působil, bude FIA ještě projednávat.
 • 11.4.
  18:00
  Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil zajel v úvodním volném tréninku na nedělní Velkou cenu Ameriky ve třídě Moto3 šestý čas. Na okruhu v Austinu byl v přípravě před druhým závodem nového ročníku mistrovství světa silničních motocyklů nejrychlejší Španěl Alex Rins.
 • 10.4.
  13:33
  Nový šampionát elektromobilů bude před premiérovým ročníkem mistrovství světa formule E testovat vozy na okruhu v britském Donington Parku. Předsezonního programu, do kterého se zapojí všech deset přihlášených stájí, se na závodišti mohou zúčastnit i fanoušci.

Načítám...

Ouha, data se nepodařilo načíst.