Mezinárodní závody spřežení CAI Kladruby nad Labem

Karlovarsko si pohrálo se Zlínem a posunulo se na druhé místo

Volejbalisté Karlovarska nedali v předehrávce 10. kola extraligy šanci Zlínu a po vítězství 3:0 se nejméně do soboty posunuli ze čtvrtého místa tabulky až před Liberec na druhé. Hostům se povedlo dovést do vyrovnané koncovky jen první set, ale Západočeši ho vyhráli nejtěsnějším rozdílem 25:23.

Volejbalisté Karlovarska
zdroj: ČTK autor: Kubeš Slavomír

V dalších sadách už favorit umožnil soupeři získat jen 14 a 18 míčů a připsal si šestou výhru za sebou. Během této série neztratil ani set. Hlavní postavou zápasu byl univerzál Filip Rejlek, který se postaral o 23 bodů domácího týmu.

Při bodové rovnosti s Libercem hovoří ve prospěch Karlovarska lepší bilance setů, ale Dukla, která v pondělí utrpěla první ztrátu v sezoně ve šlágru s Českými Budějovicemi, bude mít za tři dny dobrou šanci na odpověď. Do její haly přijede tým z Odoleny Vody, jenž v soutěži ještě ani jednou nevyhrál a má jediný bod. Kladno, které karlovarský celek také předstihl, naproti tomu bude hostit suverény extraligy z Českých Budějovic.

Uniqa extraliga volejbalistů - 10. kolo

Karlovarsko - Zlín 3:0 (23, 14, 18) Nejvíce bodů: Rejlek 23, Zmrhal 11, Treial 10 - Vašíček 9, Motyčka 8, Čechmánek 7.