Czech Aerobic Open

Volejbalisté prohráli s Černou Horou, stále ale vedou tabulku

Podgorica (Černá Hora) - Čeští volejbalisté podlehli v Podgorici Černé Hoře těsně 2:3 po setech 21:16, 16:21, 18:21, 21:18 a v tie-breaku 16:18. Ve skupině B Evropské ligy podruhé prohráli, ale nadále drží první místo v tabulce.

V utkání s Černou Horou začal na nahrávce Boula, ale ještě v prvním setu šel na hřiště místo něj Ticháček. Volejbalisté přesto úvodní set ztratili, ale ve druhém a třetím setu soupeře bezpečně přehráli. Čtvrtý set jim ovšem nevyšel a rozhodl tak tie-break. V tom už vedli 5:2 a ještě 12:10, ale v koncovce prohráli 16:18.

Skupinu B vedou čeští svěřenci kouče Stewarta Bernarda s 21 body a mají před Černou Horou a Španělskem náskok pěti bodů. Stále tak jsou na dobré cestě vybojovat si účast ve Final Four v Turecku (13. a 14. července). Definitivně potvrdit výhru ve skupině můžou před domácím publikem v Opavě, kde se závěrečný turnaj "béčka" hraje od pátku do neděle.

Černá Hora - ČR 3:2 (16, -16, -18, 18, 16)

Rozhodčí: Brlas (Chorv.), Akinci (Tur.). Čas: 95 min. Sestava a body ČR: Boula, Hýský 16, Finger 16, Široký 8, Mauler 2, Holubec 6, libero Kopáček - Ticháček 4, Bartoš 15, Kriško.