Španělská basketbalová liga 2023/2024

Knedlíková jako první Česka vyhrála s Györem házenkářskou Ligu mistryň

Budapešť - Jana Knedlíková vyhrála jako první česká házenkářka Ligu mistryň. V dresu Györu se na finálové výhře nad Vardarem Skopje 31:30 po prodloužení podílela dvěma brankami. Maďarský tým dosáhl na trofej před domácími fanoušky v Budapešti a slaví ji potřetí za posledních pět let.

Jana Knedlíková
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Sedmadvacetiletá opora české reprezentace Knedlíková už loni byla blízko nejcennějšího titulu v klubových soutěžích. Györ ale před rokem finále s Bukureští prohrál po sedmimetrových hodech.

Tentokrát ve Final Four maďarský tým nejprve v sobotním semifinále přehrál Budučnost Podgorica 26:20, tentokrát bez gólového přispění Knedlíkové, a dnes zvládl drama s Vardarem.

Po 60 minutách byl stav nerozhodný 26:26, v prodloužení dala Knedlíková třicátou branku Györu.