čtvrtek 23. listopadu 2017 Klement

Házenkáři Lovosic znovu vyhráli, v čele zůstává Brno

aktualizováno 30. 9. 2012 16:40

Praha – Házenkáři Lovosic zvládli i dohrávku 4. kola extraligy a porazili Karvinou 23:19. Jako jediný celek tabulky tak stále zůstávají bez ztráty jediného bodu. V čele se však i nadále drží Brno, které má na kontě o utkání více. Brněnští hráči si již v sobotu "smlsli" na Přerovu a nadělili mu 36 branek. Bez prohry je také třetí Jičín, zuberským obhájcům titulu patří čtvrtá příčka.

Házená
Házená

Karviná, která do roku 2010 kralovala sedm let bez přestávky české házené, hrála dnes v lovosické hale dlouho vyrovnanou partii. Domácí ji rozhodli až v 58. minutě po Škvařilově akci, po níž odskočili na dvoubrankový rozdíl (21:19), a náskok už nepustili. V závěru Lovosice podržel gólman Adamík.

Brno v sobotu deklasovalo poslední Přerov 36:19, mistři ze Zubří odčinili porážku z minulého víkendu výhrou nad Hranicemi 34:29. Jurka k tomu přispěl deseti góly, z toho polovinu dal ze sedmimetrových hodů. Dukla už v pátek zdolala Plzeň 27:24 a Kopřivnice ještě o den dříve porazila o tři trefy Frýdek-Místek. Ve čtvrtém kole tak vyhrál pokaždé domácí tým.