BBV po 25 letech

Florbalisté Švédska postoupili do finále, Švýcary zničili 10:1

Göteborg - Florbalisté Švédska rozdrtili v semifinále domácího mistrovství světa Švýcarsko 10:1 a na historicky desátém šampionátu nebudou tito obhájci titulu chybět ve finále. Poosmé se přitom utkají při vrcholu šampionátu s Finskem, které jim jako jediné dokázalo v letech 2008 v Praze a o dva roky později doma v Helsinkách sebrat zlato. Přímý přenos finále sledujte na ČT sport a našem webu v neděli od 15:15.

Švédové před rekordním počtem 10 779 diváků hned na začátku ukázali, že vládnou florbalovému světu. Po 115 vteřinách otevřel skóre Malmström, za dalších 37 vteřin skóroval Östholm. V první třetině i díky dvěma využitým přesilovkám upravili Švédové už na 6:0.

Švýcaři se dokázali prosadit až za stavu 0:7, když se při vyloučení Kalssona na pět minut a do konce utkání a ještě při Svahnově trestu trefil druhý nejproduktivnější hráč historie světových šampionátů Matthias Hofbauer. Švédové ale přidali tři trefy a pokořili soupeře dvouciferným výsledkem.

Švédsko - Švýcarsko 10:1 (6:0, 3:1, 1:0)

Branky: 3. a 47. Enström, 7. a 38. Östholm, 12. a 20. K. Nilsson, 2. Malmström, 16. Galante Carlström, 23. Adriansson, 36. Nilsberth - 31. M. Hofbauer. Rozhodčí: Fordell, Vuola (oba Fin.). Vyloučení: 3:4, navíc Karlsson (Švéd.) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 10 779.

Švýcaři podlehli florbalistům Švédska 1:10