středa 13. prosince 2017 Lucie
Mistrovství světa

Florbalisté Švédska postoupili do finále, Švýcary zničili 10:1

aktualizováno 13. 12. 2014 19:51

Göteborg - Florbalisté Švédska rozdrtili v semifinále domácího mistrovství světa Švýcarsko 10:1 a na historicky desátém šampionátu nebudou tito obhájci titulu chybět ve finále. Poosmé se přitom utkají při vrcholu šampionátu s Finskem, které jim jako jediné dokázalo v letech 2008 v Praze a o dva roky později doma v Helsinkách sebrat zlato. Přímý přenos finále sledujte na ČT sport a našem webu v neděli od 15:15.

Oslava Švédů po vstřeleném gólu

Švédové před rekordním počtem 10 779 diváků hned na začátku ukázali, že vládnou florbalovému světu. Po 115 vteřinách otevřel skóre Malmström, za dalších 37 vteřin skóroval Östholm. V první třetině i díky dvěma využitým přesilovkám upravili Švédové už na 6:0.

Švýcaři se dokázali prosadit až za stavu 0:7, když se při vyloučení Kalssona na pět minut a do konce utkání a ještě při Svahnově trestu trefil druhý nejproduktivnější hráč historie světových šampionátů Matthias Hofbauer. Švédové ale přidali tři trefy a pokořili soupeře dvouciferným výsledkem.

Švédsko - Švýcarsko 10:1 (6:0, 3:1, 1:0)

Branky: 3. a 47. Enström, 7. a 38. Östholm, 12. a 20. K. Nilsson, 2. Malmström, 16. Galante Carlström, 23. Adriansson, 36. Nilsberth - 31. M. Hofbauer. Rozhodčí: Fordell, Vuola (oba Fin.). Vyloučení: 3:4, navíc Karlsson (Švéd.) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 10 779.