Sokolský zpravodaj

Florbalistky rozdrtily Norsko a postupují do semifinále MS

Nitra - České juniorské florbalistky včera zakončily základní skupinu mistrovství světa v Nitře vysokou výhrou nad Norskem a postoupily do semifinále. V něm narazí na Švýcarky.

České florbalistky
zdroj: ČT24

Kouč florbalových juniorek Miroslav Janovský přeskupil sestavu a v posledním utkání ve skupině proti Norkám vyzkoušel nová spojení - ta fungovala, florbalistky v první třetině z 20 střel vsítily šest gólů. Dva z nich vstřelila Kristýna Bachmajerová, která se prosadila ve všech třech zápasech v řadě. Češky byly výrazně lepší i v druhé třetině. Desítku zvládly florbalistky za pětačtyřicet minut, konečné skóre kopírovalo první zápas MS. Češky porazily Norky vysoko 13:1.

"Jsem velmi spokojená," uvedla po utkání zastupující kapitánka českého týmu Adéla Bočanová. "Jsem ráda, že jsem tým mohla dovést k vítězství. Přesně tak jsme si to představovaly - vysoká výhra a postup do semifinále."