Czech Aerobic Open

USK znovu rozdrtil Hradec a obhajobu titulu má nadosah

Hradec Králové - Basketbalistky USK Praha dělí jediná výhra od obhajoby českého titulu. Po úvodní domácí výhře 94:52 čerstvé šampionky Evropské ligy znovu jasně deklasovaly Hradec Králové na jeho hřišti 87:40. Zisk pátého titulu za sebou tak mohou slavit už v úterý doma v hale Královka.

Sestřih druhého finále basketbalistek Hradec Králové - USK Praha

Východočešky dokázaly s favoritkami držet krok jen v úvodních pěti minutách, po kterých byl stav 8:10. Jenže pak Pražanky zapnuly na vyšší rychlostní stupeň, do konce poločasu soupeře přehrály 42:6 a získaly náskok 38 bodů, který po změně stran ještě navýšily.

Hradec dokonce na pomezí druhé a třetí čtvrtiny deset minut nedal ani bod a USK během toho stihl šňůru 28:0. Nejlepší střelkyní zápasu byla s 16 body Sonja Petrovičová, která proměnila všech sedm střeleckých pokusů. O bod méně přidala Alena Hanušová.

Hradec Králové - USK Praha 40:87 (10:23, 14:52, 25:69)

Nejvíce bodů: Pochobradská a Lichtarovičová po 9, Kuthanová 6 - Petrovičová 16, Hanušová 15, Veselá 11, Burgrová a Robinsonová po 10. Fauly: 14:17. Trestné hody: 5/3 - 13/10. Trojky: 3:5. Doskoky: 32:40. Stav série: 0:2.