Magazín UEFA

Nymburk uzavřel účinkování v základní části výhrou v Kolíně

Kolín - Basketbalisté Nymburka vybojovali v dohrávce 11. kola NBL v Kolíně vítězství 84:73 a své účinkování v základní části ligy uzavřeli s bilancí 21 výher a jedinou porážkou od Prostějova. Proti Kolínu, který už nemůže postoupit do play-off, ale musel vedoucí tým tabulky od začátku dotahovat a výhru vybojoval až v poslední čtvrtině.

Nymburští se proti Kolínu chtěli rozehrát na pondělní bitvu s CSKA Moskva ve VTB Lize, ale moc se jim to v úvodu nedařilo. Za domácí se prosazoval hlavně Američan Darryl Bryant a úvodní čtvrtinu vyhráli o osm bodů. Manko postupně narostlo až do dvouciferných čísel a mírné zlepšení přinesl až time out trenéra Kestutise Kemzury. I tak ale Kolín měl do poločasu devítibodový náskok.

Obhájci titulu vstoupili nevýrazně i do druhého poločasu a po čtyřech minutách zvyšoval Bryant z trestných hodů už na 52:38. Pak ale přece jen Nymburští přidali v obraně, dovolili soupeři do konce čtvrtiny už jen čtyři body a sami snížili na 50:56.

Vedení Kolína, hnaného domácími fanoušky, vydrželo až do 36. minuty. Poté otočil Burns na 73:72 pro Nymburk a domácím jako by došly síly. Nymburští svého soupeře zasypali v poslední čtvrtině 34 body a měli i velkou převahu na doskoku.

Kolín - Nymburk 73:84 (25:17, 43:34, 56:50)

Nejvíce bodů: Machač 22, Bryant 18, Horák 10 - Simmons a Burns po 14, Stutz 13, Houška 12, Washington a Hruban po 10. Fauly: 18:19. Trestné hody: 15/14 - 14/11. Trojky: 9:9. Doskoky: 24:38.