USK zdolal v prodloužení Prostějov, Pardubice vyhrály v Ostravě

Praha – Basketbalisté USK Praha porazili úřadujícího vicemistra Prostějov 108:100 po prodloužení. Vedoucí tým NBL Pardubice vyhrál těžký zápas v Ostravě 87:81.

Prostějov přijel do Prahy potvrdit předchozí dvě výhry, domácí naopak chtěli přerušit sérii čtyř porážek. Vstup do zápasu lépe vyšel domácím, kteří si po vyrovnané první čtvrtině vytvořili ve druhém období díky lepší střelbě dvouciferný náskok. Ten si drželi až do konce třetí čtvrtiny, kdy přišel nápor Orlů, a do poslední desetiminutovky se vstupovalo prakticky za vyrovnaného stavu. Poslední čtvrtina vycházela více hostům, kteří byli velmi blízko výhry, jenže domácí Nikolič v poslední sekundě trefil trojku a poslal zápas v prodloužení. V něm se Pražanům extrémně dařilo střelecky, nasázeli 23 bodů a závěr si pohlídali.

Pardubice v minulém kole poprvé prohrály, když nestačily na Jindřichův Hradec. Zápas v Ostravě lídr soutěže zvládl, i když mu chyběla trojice Pospíšil, Kohout a Škranc. V prvním poločase si ani jeden z týmů nevytvořil výraznější náskok, Pardubice mírně vedly. Ve třetí čtvrtině se rozstřílel Pandula s Kotasem a vedení se vyhouplo na 12 bodů. Ostravané zabrali a podařilo se jim snížit dvě a půl minuty před koncem na 79:80, ale pak trefil Kotas důležitou trojku a bylo rozhodnuto.

Předposlední Kolín až do koncovky trápil Opavu, ale nakonec podlehl 72:76. Kolínští skvěle zvládli první poločas a vedli až o 25 bodů, ale ve třetí čtvrtině naprosto zkolabovali, prohráli ji 13:27 a ve 30. minutě už prohrávali. Kolín se ještě sebral a tři minuty před koncem vedl o dva body, ale pak přišly neproměněné trestné hody. Opava naopak koncovku zvládla klidněji a došla si pro výhru.

Zápas Děčína s Jindřichovým Hradcem byl také velmi vyrovnaný a vše podstatné se odehrálo až v posledních pěti minutách od stavu 74:74. V tu chvíli přišla šňůra Severočechů 9:2. Domácí se sice přiblížili po trojce Autreyho dvě minuty před koncem ještě na rozdíl jediného bodu, ale pak dal koš Jelínek a Autrey už zápas nezvrátil.

Svitavy vyhrály díky velmi dobrému druhému poločasu na palubovce posledního Brna 83:74.

Sestřih basketbalu USK - Prostějov

Výsledky 12. kola ligy basketbalistů

Ostrava - Pardubice 81:87 (21:21, 45:51, 63:68)

Nejvíce bodů: Rohde 25, Beaumont 20, Muirhead a Dougherty po 12, Zbránek 10 - Pandula 28, Bohačík 15, Wall 14, Kotas 12. Fauly: 18:23. Trestné hody: 18/15 - 17/9. Trojky: 4:10. Doskoky: 34:31.

USK Praha - Prostějov 108:100 po prodl. (26:21, 42:35, 58:56, 85:85)

Nejvíce bodů: Nikolič 27, Krušič 21, Křivánek 17, Sehnal a Feštr po 15 - Šteffel a Talley po 26, Slezák 21. Fauly: 33:30. Trestné hody: 34/26 - 39/29. Trojky: 12:5. Doskoky: 38:38.

Kolín - Opava 72:76 (24:14, 42:25, 55:52)

Nejvíce bodů: Ličartovský 19, Hammond a Horák po 14, Chán 10 - Dokoupil 20, Cvek 18, Klečka 12. Fauly: 20:22. Trestné hody: 17/13 - 13/8. Trojky: 7:12. Doskoky: 29:26.

Jindřichův Hradec - Děčín 86:88 (24:28, 46:44, 65:61)

Nejvíce bodů: Robinson a Autrey po 25, Vošlajer 9 - Tucker 23, Landa 14, Vyoral 11, Houška 10. Fauly: 27:24. Trestné hody: 24/18 - 28/20. Trojky: 8:12. Doskoky: 31:40.

Brno - Svitavy 74:83 (21:24, 40:40, 55:60)

Nejvíce bodů: Krakovič 20, Dygrýn 18, Zachrla 16 - Votroubek 23, Vaňák 13, Šotnar a Špaček po 11. Fauly: 23:20. Trestné hody: 10/6 - 22/16. Trojky: 4:11. Doskoky: 34:26.