TCL V Repre

Memphis zvítězil nad Phoenixem a postoupil do play-off

New York - Basketbalisté Memphisu porazili v pondělním utkání NBA Phoenix 97:91 a jako poslední z postupující šestnáctky týmů si zajistili účast v play-off. Oslabené Miami prohrálo ve Washingtonu 93:114, Indiana tak už nemůže přijít o první místo ve Východní konferenci.

Utkání Memphis - Phoenix
zdroj: Isifa

Memphis v přímém souboji s Phoenixem o poslední volné místo v play-off ovládl první čtvrtinu 24:14. Suns se dokázali vrátit do hry, a dokonce ještě v předposlední minutě utkání vedli, domácí tým ale nasměrovala k vítězství trojka Mikea Conleyho 68 sekund před koncem. Strůjcem vítězství byl s 32 body Zach Randolph, náhradník Mike Miller přispěl 21 body.

Memphis porazil svého soupeře ve všech čtyřech vzájemných zápasech v sezoně. V posledním utkání základní části se Grizzlies utkají s Dallasem o sedmé místo v Západní konferenci. Phoenix se do play-off nedostal, přestože nasbíral o 22 výher více než v minulém ročníku. Suns by se svou bilancí 47:34 ve Východní konferenci zaujali pátou příčku. (VIDEO)

Bez Jamese a Boshe to Miami nešlo

Trenér Miami Erik Spoelstra nechal odpočívat LeBrona Jamese a Chrise Boshe, bez nichž Heat nedokázali vzdorovat Washingtonu. Domácí Wizards rozhodli o výhře v druhé čtvrtině (vyhráli ji 43:22), v níž z 16 pokusů z pole minuli pouze jednou.

Prohra Miami znamená, že floridský celek zakončí sezonu na druhém místě Východní konference. Z první příčky se po devíti letech může radovat Indiana. "Až začne play-off, tak z pozice číslo dva vůbec zklamaní nebudeme. Bude to úplně jiná část sezony, na niž se těšíme," prohlásil křídelní hráč Miami Dwyane Wade. (VIDEO)

Basketbalisté Miami
zdroj: Getty Images

Šesté místo na západě už mají jisté hráči Golden State, kteří zvítězili nad Minnesotou 130:120, ačkoli prohrávali až o 19 bodů. Warriors si připsali 50. vítězství v sezoně, což se jim povedlo naposledy před dvaceti lety. (VIDEO)

O nejlepší individuální výkon dne se postaral Tyreke Evans z New Orleans Pelicans, kteří porazili Oklahomu 101:89. Evans nasbíral 41 bodů, devět doskoků a osm asistencí. (VIDEO) Také Nick Young z Los Angeles Lakers nastřílel 41 bodů, díky nimž jeho tým porazil Utah v souboji o předposlední místo v Západní konferenci 119:104. (VIDEO)

Výsledky:

Atlanta - Charlotte 93:95, Chicago - Orlando 108:95, Golden State - Minnesota 130:120, Houston - San Antonio 104:98, New Orleans - Oklahoma City 101:89, Philadelphia - Boston 113:108, Phoenix - Memphis 91:97, Toronto - Milwaukee 110:100, Utah - LA Lakers 104:119, Washington - Miami 114:93.