Kolín nečekaně vzdoroval Děčínu, stejně jako USK s Prostějovem

Praha - Basketbalisté Prostějova s vypětím sil potvrdili v 24. kole NBL roli favorita a zvítězili na palubovce USK Praha 86:83. Šestým vítězstvím za sebou si Hanáci upevnili druhé místo v tabulce, klub z Folimanky porazili i ve třetím vzájemném utkání v sezoně.

BK Prostějov
zdroj: bkprostejov.cz

Pražané naopak prohráli devátý z deseti posledních zápasů. Měli přitom blízko k úspěchu, když zlikvidovali téměř celý patnáctibodový náskok Orlů z prvního poločasu. Za stavu 81:82 ale Vocetka v předposlední minutě netrefil trojku a nejlepší střelec soupeře Pavel Slezák čtyřmi body udržel favorita ve vedení. Slezák dal 17 bodů, v domácí dresu Aleš Chán 21.

Nadřel se i třetí Děčín, ale nakonec také potřetí v sezoně porazil Kolín, tentokrát na palubovce soupeře 83:79. Severočeši ve druhém poločase také ztratili dvouciferný náskok (53:40) a ve 34. minutě dokonce prohrávali 64:67, ale závěr měl v režii děčínský Pavel Bosák, který v této pasáži dal osm ze svých deseti bodů. Nejlepším střelcem vítězů byl s dvaceti body Robert Landa.

Naproti tomu čtvrté Pardubice nedaly šanci Jindřichovu Hradci a zvítězily 104:74. Východočeši se rehabilitovali za listopadovou nečekanou porážku od Lions; Jindřichův Hradec od té doby v NBL nevyhrál a nyní už padl podesáté za sebou. Travis Nelson se na tom podílel 29 body. Děčín a Pardubice mají stále stejnou bilanci, těsně za nimi se drží Opava, jež vyhrála derby v Ostravě 87:83.

Sestřih a ohlasy utkání basketbalu: Kolín - Děčín

Basketbalová Mattoni liga mužů - 24. kolo:

USK Praha - Prostějov 83:86 (18:22, 38:51, 67:70)

Nejvíce bodů: Chán 21, Mareš 17, Šotnar 11 - Slezák 17, Bohačík a Kohout po 15, Pandula 14. Rozhodčí: V. Lukeš, Kučera, Benda. Fauly: 23:17. Trestné hody: 8/6 - 28/25. Trojky: 7:7.

Ostrava - Opava 83:87 (20:15, 34:45, 58:63)

Nejvíce bodů: Alič 21, Willman 18, Zbránek 17, Číž 11, Ruach 10 - Šiřina 21, Blažek 19, Dokoupil 16, Sokolovský 15. Rozhodčí: Paulík, Kapl, Kapaňa. Fauly: 27:19. Trestné hody: 20/16 - 36/26. Trojky: 9:9.

Kolín - Děčín 79:83 (18:22, 33:43, 57:60)

Nejvíce bodů: Zuzák 17, Ličartovský 16, Horák a A. Mitchell po 10 - Landa 20, Vyoral 16, Bažant 13, Stria 12, Bosák 10. Rozhodčí: Dolinek, Baloun, Jeřáb. Fauly: 20:19. Trestné hody: 13/11 - 15/11. Trojky: 6:4.

Pardubice - Jindřichův Hradec 104:74 (24:9, 49:32, 76:51)

Nejvíce bodů: Nelson 29, Peterka a Šoula po 12, Pospíšil 10 - Tracey 17, Fröhde a Laroche po 14, Pavlík 12. Rozhodčí: Vyklický, Vondráček, Znamínko. Fauly: 23:15. Trestné hody: 12/9 - 20/13. Trojky: 9:9.