Ragbisté si poradili se Švýcarskem a předskočili ho v tabulce

Čeští ragbisté porazili ve třetím utkání 2. divize mistrovství Evropy Švýcarsko 17:13 a po druhé výhře se posunuli před svého soupeře na třetí místo v tabulce. Na břevnovském stadionu Markéta domácí svěřenci jihoafrického trenéra Phila Pretoriuse brzy položili pětku a vedení už v zápase nepustili.

Čeští ragbisté
zdroj: ČTK autor: Deml Ondřej

Skóre otevřel už v 6. minutě Dan Hošek a podobně v úvodu druhého poločasu pronikl do koncové zóny také Ondřej Kutil. Martin Cimprich pokaždé proměnil kop po pětce, a když po hodině hry trefil i trestný kop, vedli Češi 17:3. Soupeř vzápětí pětkou snížil a pak ještě utkání zdramatizoval, ale mladý český výběr obrat nepřipustil.

Za týden nastoupí čeští ragbisté k dalšímu utkání ME na hřišti druhého týmu tabulky Nizozemska a na závěr přivítají 21. dubna beznadějně poslední Moldavsko.

Ragbisté porazili švýcarské soupeře

Utkání 2. divize ME v ragby v Praze:

ČR - Švýcarsko 17:13 (7:3)
Body ČR: Cimprich 7, Hošek a Kutil po 5. Rozhodčí: Iordanescu, Petrescu, Girbau (všichni Rum.). Pětky: 2:1.

Moldavsko - Portugalsko 10:29.