Liberec ve šlágru prohrál v Budějovicích, Kladno se vrátilo na vítěznou vlnu

Praha - Jednoznačný magnet 16. kola volejbalové extraligy opanoval českobudějovický Jihostroj. Před vlastními fanoušky zdolal mistrovský Liberec, který před týdnem ukončil třináctizápasovou sérii vedoucího Kladna, poměrem 3:1. Domácí tak vyhráli i druhé utkání po odvolání dlouholetého trenéra Jana Svobody, kterého nahradil jeho asistent René Dvořák. Lídr nejvyšší soutěže nicméně další zaváhání nedopustil a uspěl doma proti Odoleně Vodě. V dohrávce zdolali ostravští volejbalisté Zlín 3:1.

Sebastian Gevert v dresu Českých Budějovic
zdroj: ČTK autor: Honza Ján

Úřadující šampioni z Liberce dokázali vzdorovat Českým Budějovicím pouze ve druhém setu, který získali 25:19. Zbylé sady přesvědčivě získal Jihostroj 25:15, 25:17, 25:22 a poskočil na čtvrté místo tabulky. Dukla klesla na pátou příčku.

Třetí jsou po 16. kole volejbalisté Příbrami. V Brně vyhráli 3:2 a zaznamenali šestý extraligový triumf za sebou. Na nejvyšších stupních uniká soupeřům suverénní dvojice Kladno-Karlovarsko.

Volejbalisté Ostravy porazili Zlín 3:1

Středočeši se oklepali z porážky v Liberci a porazili hladce Odolenu Vodu 3:0. Na prvním místě tabulky disponují náskokem čtyř bodů před Karlovarskem, které sice na palubovce předposledního ČZU Praha ztratilo první set, ale nakonec zvítězilo 3:1.

V dohrávce 16. kola hostil Zlín volejbalisty Ostravy. Úvod zápasu vyšel domácím, kteří působili soustředěnějším dojmem a dokázali trestat ostravské chyby. Hosty trápil zejména Michal Čechmánek, který první sadu zakončil esem na 25:17 a Zlín se tak ujal vedení.

Od druhého setu se ale Ostrava rozehrála, pomohl jí zlepšený servis a po výsledku 25:21 srovnala skóre. Ve třetí sadě už hosté dominovali, hned na začátku si vypracovali náskok a udrželi ho až do konce. Ostrava ve Zlíně vyhrála v poměru 3:1.

Uniqa extraliga volejbalistů - 16. kolo:

ČZU Praha - Karlovarsko 1:3 (23, -22, -19, -16) Nejvíce bodů: Krajčovič 13, Rybníček 12, Šulc 10 - Zmrhal 19, Hudeček 15, Široký a Kriško po 14, Kladno - Odolena Voda 3:0 (19, 16, 20) Nejvíce bodů: Křesťan 16, Zajíček 13, Hýský 8 - Hladík 13, Mauler 10, Mikula a Prešinský po 4, Benátky nad Jizerou - Ústí nad Labem 3:0 (13, 20, 21) Nejvíce bodů: Koláček 20, Sergejev 14, Moník 10 - Šulava 12, Boehm 11, Brno - Příbram 2:3 (21, -17, 19, -19, -9) Nejvíce bodů: Hrazdira 23, Licek 18, Mendoza 16 - Böhm 17, Poikela 15, Renovica 14. České Budějovice - Liberec 3:1 (15, -19, 17, 22) Nejvíce bodů: Fila 20, Hackworth 14, Michálek 11 - Patucha 15, Stolc 11, Leikep 9. Zlín - Ostrava 1:3 (17, -21, -21, -30).