FC Viktoria Plzeň - FC Zlín

Kroupa nasázel čtyři góly a pomohl nováčkovi z Liberce k prvním bodům

Praha – Nováček superligy florbalistů z Liberce se dočkal prvních bodů v sezoně. Vybojoval je na půdě Pardubic, kde zvítězil 7:3. Hlavní měrou se o triumf zasloužil Daniel Kroupa, který nasázel hned čtyři góly. Otrokovice vyhrály nad Spartou rovněž 7:3, když dokázaly v 50. minutě vstřelit během 38 vteřin tři branky a získaly rozhodující náskok 5:2.

Daniel Kroupa v dresu Mladé Boleslavi
zdroj: ČTK autor: Kolařík Stanislav

Liberec, který se vrátil po roce do nejvyšší soutěže, díky vítězství opustil poslední místo. Spadla na něj Sparta a bez bodu jsou i jedenácté Pardubice. "Konečně to bylo utkání bez našich nevynucených chyb. Vítězství jsme si bojovností, trpělivostí a produktivitou zasloužili," řekl trenér Liberce Zdeněk Skružný.

Otrokovice gólovou smrští v polovině třetí třetiny zlomily odpor Sparty. Brankáře Martina Beneše překonali v rychlém sledu Martin Szweda, Pavel Jurčík a Martin Krchňáček. Mohly si tak užívat druhou výhru v ročníku.

Výsledky 4. kola superligy florbalistů

FBC Liberec - Sokol Pardubice 7:3 (2:1, 2:1, 3:1)

Branky: 12., 18., 31. a 58. Kroupa, 27. a 48. Valeš, 54. J. Procházka - 8. Teichman, 30. Burian, 55. Janeček.

Panthers Otrokovice - Sparta Praha 7:3 (1:1, 1:1, 5:1)

Branky: 50. a 60. Jurčík, 9. Uhrinovský, 35. Martin Nagy, 50. Szweda, 50. M. Krchňáček, 60. Sovják - 17., 31. a 56. Svatoš.