Sportovní zprávy

Westbrook dovedl 36 body Oklahomu k důležité výhře

Oklahoma City (USA) - Nejlepší střelec NBA Russell Westbrook pomohl 36 body a 11 doskoky basketbalistům Oklahomy k výhře nad Chicagem 109:100. Hlavní rival Oklahomy v boji o postup do play-off New Orleans prohrál s Denverem po druhém prodloužení 111:118.

Russell Westbrook
zdroj: ČTK/AP

Oklahoma zvítězila na vlastním hřišti pošestnácté z posledních 18 utkání a zároveň oplatila Chicagu těsnou prohru z 5. března. Tradiční lídr vítězů Westbrook přidal k 36 bodům a 11 doskokům šest asistencí včetně hodně důležité v závěru. V poslední minutě za stavu 99:95 dlouho držel míč, aby na konci útoku našel Anthonyho Morrowa, jenž přesnou trojkou pojistil vítězství.

"Poučili jsme se z vlastních chyb. Minule jsem po zdvojení nenahrál volnému spoluhráči. Dnes mě opět zdvojili, ale vyhodil jsem na Morrowa a ten se trefil," pochvaloval si Westbrook, který teprve potřetí z posledních devíti utkání nezaznamenal triple double. (VIDEO)

Oklahoma na osmém místě Západní konference odskočila New Orleansu o celý zápas. Pelicans proti Denveru nepomohl ani famózní výkon Anthonyho Davise. Ten se přiblížil nevídanému quadriple double, když si připsal 36 bodů, 14 doskoků, 9 bloků a 7 asistencí. Pelicans však prohráli druhé prodloužení 2:9. Nuggets ke čtvrté výhře v řadě vedl Will Barton s 25 body. (VIDEO)

Houston zvítězil na hřišti Los Angeles Clippers 100:98. Clippers stáhli patnáctibodové manko a měli v závěru deset vteřin na vyrovnání, ale nedokázali si vytvořit kloudnou pozici. Domácím nepomohl ani návrat Blakea Griffina, který přišel o 15 zápasů kvůli operaci lokte. Rockets vedl se 34 body James Harden. (VIDEO)

San Antonio přehrálo Minnesotu jasně 123:97. Spurs stříleli s úspěšností 58 procent a připsali si 38 asistencí, což je sezonní maximum. Jedním z osmi dvouciferných střelců Spurs byl Manu Ginobili, jenž nedohrál kvůli zranění kotníku. Podle trenéra Gregga Popoviche by ale zkušený Argentinec neměl být ze hry déle než 10 dnů. (VIDEO)

Výsledky NBA

LA Clippers - Houston 98:100, LA Lakers - Atlanta 86:91, New Orleans - Denver 111:118 po prodl., Oklahoma City - Chicago 109:100, Orlando - Cleveland 108:123, Phoenix - New York 102:89, San Antonio - Minnesota 123:97, Toronto - Portland 97:113.