Nymburk s Brnem nezaváhal, NBL stále vedou Pardubice

Brno – Basketbalisté Nymburka zvítězili v čtrnáctém kole v hale posledního Brna 88:62. Obhájci mistrovského titulu rozhodli o očekávané výhře hned v úvodu, když první čtvrtinu vyhráli dvacetibodovým rozdílem. Na konci utkání činil rozdíl 26 bodů. V čele NBL zůstávají Pardubice, které doma porazily Svitavy 102:75. Třetí tým tabulky Děčín si odvezl cenné vítězství z Ostravy 84:75.

Pardubičtí prohráli dvakrát z posledních tří utkání, ale proti Svitavám nedopustili drama. Po vyrovnaném úvodu vyhráli druhou čtvrtinu 26:11 a zápas zlomili. Hosté neproměnili 14 trestných hodů a nedokázali zastavit útok domácích, kteří v každém období dali minimálně 23 bodů.

Nový rekordman sezony Američan Talley měl při 37 bodech úspěšnost z pole téměř 70 procent a dostal se i ke 13 trestným hodům, z nichž neproměnil jediný. Orli se i přes jeho výkon museli o výhru obávat až do posledních sekund, byť po třetí čtvrtině vedli o 15 bodů. Jindřichohradečtí Robinson ani Zuzák však v závěru koš netrefili.

Děčín potvrdil roli favorita v Ostravě, která doplatila na pětiminutový úsek na přelomu druhé a třetí čtvrtiny, kdy nedala ani bod a rozdíl ve skóre narostl na 12 bodů (49:37). Pak se ještě Nová Huť přiblížila po Jurečkově trojce minutu a půl před koncem na jediný bod 75:76, jenže Tucker odpověděl košem s faulem. Ostrava doplatila na 11 zahozených šestek i 15 útočných doskoků Děčína.

Nymburk nastoupil v Brně den po návratu z vítězného zápasu Evropského poháru v Seville. Favorit sice s domácím týmem prohrál druhou i poslední čtvrtinu, ale v lichých desetiminutovkách si zabezpečil pohodlný náskok. Jeho nejlepším střelcem byl autor 22 bodů Garrett Stutz. Brňané sice stříleli lépe zdálky, ale z třinácti trestných hodů proměnili jen čtyři. V tabulce je Nymburk s jednou prohrou druhý za Pardubicemi.

Sestřih basketbalu: Ústí n. L. - Kolín

Brno - Nymburk 62:88 (5:25, 27:42, 38:68)

Nejvíce bodů: Zachrla 15, Krakovič 12, Šiška 10 - Stutz 22, Kříž 19, Pomikálek 12, Hruban 10. Fauly: 19:17. Trestné hody: 13/4 - 13/11. Trojky: 6:3. Doskoky: 23:31.

Ostrava - Děčín 75:84 (17:23, 37:48, 57:64)

Nejvíce bodů: Rohde 18, Dougherty 17, Zbránek 14, Muirhead 13 - Tucker 18, Houška 12, Bosák 11, Stria 10. Fauly: 21:23. Trestné hody: 25/14 - 29/24. Trojky: 5:8. Doskoky: 22:36.

Pardubice - Svitavy 103:74 (24:21, 50:32, 73:57)

Nejvíce bodů: Pandula 25, Bohačík 20, Šoukal 14, Šoula 12 - Votroubek 20, Abercrombie 17, Macela 11. Fauly: 28:23. Trestné hody: 17/15 - 26/12. Trojky: 6:8. Doskoky: 40:40.

Jindřichův Hradec - Prostějov 85:88 (23:17, 45:45, 59:74)

Nejvíce bodů: Autrey 23, Robinson 20, Zuzák 15, Vošlajer 14 - Talley 37, Slezák 15, Marko 12. Fauly: 24:28. Trestné hody: 32/25 - 27/20. Trojky: 4:6. Doskoky: 46:32.

Ústí nad Labem - Kolín 83:66 (21:17, 42:36, 63:52)

Nejvíce bodů: Laroche 19, Vette 18, Rahon 16, Čarnecký 12 - Horák 15, Chán a Faifr po 14, Davis 11. Rozhodčí: Kučera, Hošek, Heinrich. Fauly: 16:21. Trestné hody: 22/16 - 14/8. Trojky: 5:6. Doskoky: 39:34.