Slovensko - Česko

Češky si o zlato nezahrají. Ve finále budou Španělky a USA

Plzeň – Sen českých basketbalistek, že si na domácím mistrovství světa do 17 let zahrají o zlaté medaile, se rozplynul. Svěřenky trenéra Richarda Fouska totiž v semifinále nestačily na favorizované Španělsko, kterému podlehly 41:73, a čeká je boj o bronz. V něm vyzvou Maďarsko, které schytalo výprask od výběru USA.

Češkám vůbec nevyšel vstup do zápasu. Přes výborně bránící Španělky se nemohly prosadit, navíc dělaly chyby, jimiž pouštěly soupeřky k lehkým košům. Výsledkem byla prohraná první čtvrtina 6:21.

Až ve druhém poločase se Češkám povedlo dostat se do hry a snížily na rozdíl 13 bodů, jenže Španělky český nápor zastavily, znovu odskočily a definitivně rozhodly o své výhře. V poslední čtvrtině už trenér Fousek šetřil opory na utkání o třetí místo a Španělky tak jasně vyhrály.

Nejlepší českou střelkyní byla s deseti body Tereza Šípová. Druhá z pivotek Julia Reisingerová přidala sedm bodů, osm doskoků, čtyři bloky a čtyři