BBV po 25 letech

Hokejbalový titul získali hráči Vlašimi

Hradec Králové – Titul v hokejbalové extralize obhájili hráči Vlašimi. Ve čtvrtém finálovém utkání vyhráli na hřišti Hradce Králové 4:0 a ovládli sérii 3:1 na zápasy. Vlašim tak po loňském premiérovém triumfu dosáhla na zlato podruhé, Hradec Králové získal stříbro stejně jako v roce 2009, kdy podlehl ve finále Kladnu.

Hokejbal
zdroj: isifa/VLP autor: Vlastimil Leška

První dějství branku nepřineslo a v úvodu druhé části neproměnil velkou šanci domácí Novák. Vlašim se dočkala vedení v 27. minutě, kdy se při vyloučení Hrubého trefil v přesilovce Hudeček.

Za necelé dvě minuty zvýšil vlašimský náskok Janáček a za dalších 43 vteřin pojistil vedení hostů Topolánek. V závěru ještě při power play Východočechů dovršil výsledek do prázdné branky Horák.