Mladí čeští florbalisté nestačili v semifinále MS na Švédy

Hamburk – Čeští florbalisté si na mistrovství světa juniorů v německém Hamburku o titul nezahrají, když v semifinále podlehli favorizovaným Švédům 5:9. Svěřenci trenéra Jiřího Kysela sice v utkání čtyřikrát vedli, ale čtyřnásobní světoví šampioni pěti góly v závěrečné třetině rozhodli. Pěti brankami v jejich dresu zazářil Jesper Kivipaasi. Český tým bude hrát v neděli o bronz s Finskem.

Florbalisté semifinále na MS juniorů nezvládli

V úvodní části český výběr získal díky Šebestovi a Chroustovi dvoubrankové vedení, které mu po snížení Wibringa Lindqvista vrátil Nushart. V druhém dějství smazali ztrátu Kivipaasi s Wibringem Lindqvistem a na Fuchsovu trefu odpověděl Sjögren.

Po 61 vteřinách závěrečného dějství ještě jednou dostal Čechy do vedení Fuchs, ale za 105 sekund vyrovnal Kihlblom a pak od 53. minuty rozjel svou střeleckou exhibici Kivipaasi, který se trefil čtyřikrát za sebou.