Basketbalisté Levic a USK Praha jsou v play-off NBL

Praha - Basketbalisté Levic a USK Praha postoupili z předkola play-off do hlavní vyřazovací fáze NBL. V rozhodujících třetích zápasech slovenský účastník soutěže nedal šanci Chomutovu a zvítězil 107:74. Pražané porazili Opavu 66:56 a mohou se těšit na čtvrtfinálovou sérii s mistrovským Nymburkem.

Utkání Levice - Nymburk
zdroj: ČT4

Levice po těsné prohře v Chomutově (87:89) nedaly doma soupeři šanci. Vstřelili prvních čtrnáct bodů zápasu a už v úvodní čtvrtině si vypracovali dvacetibodový náskok. Severočeši už se do hry nedokázali vrátit, v domácím dresu šest hráčů dalo 14 a více bodů.

Soupeř Levic ještě není znám, o druhém místě v tabulce nadstavbové skupiny A totiž rozhodnou až nedělní zápasy. Tato pozice se dnes vzdálila Ostravě po domácí prohře 75:79 od Děčína.

USK sehrál s Opavou vyrovnanější bitvu. Sice v prvním poločase vedl až o jedenáct bodů, ale soupeř se držel na dostřel a po třináctibodové šňůře na začátku druhé půle šel do vedení 40:35. Pětiminutovou krizi domácích utnul trojkou Meno a Vocetka další tříbodovou střelou vrátil Pražanům vedení, které už nepustili a v taktické koncovce trestnými hody ještě zvýšili.

Předkolo play off basketbalové ligy mužů - 3. zápasy:

Levice - Chomutov 107:74 (34:23, 59:39, 83:55) Nejvíce bodů: Kemp 24, Nuhanovič 17, Grznár 16, Addinson 15, Brandon Fields a Simmons po 14 - Bailey Fields 23, Allen 13, Bosák 10. Rozhodčí: Paulík, Kapl, Večeřa. Fauly: 22:21. Trestné hody: 26/17 - 31/21. Trojky: 8:3. Konečný stav série: 2:1.

USK Praha - Opava 66:56 (14:8, 35:27, 48:44) Nejvíce bodů: Slavík 18, Meno 14, Vocetka 9 - Sokolovský 20, Blažek 10, Šiřina a Kramný po 8. Rozhodčí: V. Lukeš, Hruša, Karásek. Fauly:20:23. Trestné hody: 22/16 - 17/14. Trojky: 8:4. Konečný stav série: 2:1.