neděle 22. října 2017 Sabina

Memphis si v sérii s Clippers vynutil sedmý duel

Los Angeles - Basketbalisté Memphisu zvítězili v šestém utkání prvního kola play-off NBA na půdě Los Angeles Clippers 90:88 a vyrovnali sérii na 3:3. O postupujícím, který se v semifinále Západní konference utká se San Antoniem, rozhodne nedělní sedmý zápas v Memphisu.

Radost basketbalistů Memphisu

Clippers byli po většinu zápasu mírně pozadu, ale zkraje poslední části předvedli desetibodovou šňůru a dostali se do vedení 76:68. Jenže na to Grizzlies odpověděli šňůrou 10:0. Memphis vyhrál v utkání na doskoky drtivým rozdílem 66:40.

Nejdůležitější doskok předvedl Zach Randolph tři a půl minuty před koncem zápasu, když dopíchl do koše neúspěšný pokus Tonyho Allena a dal tím Memphisu pětibodový náskok. Clippers už dokázali pouze snížit na dva body. "Tohle všechno neznamená vůbec nic, protože o všem rozhodne jediný zápas, v němž mají oba týmy stejnou šanci na vítězství," uvedl trenér Memphisu Lionel Hollins.

Utkání LA Clippers - Memphis

Po slabším startu do série už podruhé za sebou zahráli výborně pivoti Memphisu. Marc Gasol nasbíral 23 bodů a devět doskoků, Zach Randolph přidal 18 bodů a 16 doskoků. Clippers vedl se 17 body Blake Griffin, který nastoupil stejně jako Chris Paul s různými zraněními z pátého zápasu.

Paul se musel spokojit s 11 body a v poslední minutě se vyfauloval. "Je to těžké, ale v téhle fázi sezony se nikdo necítí stoprocentně. Zkoušel jsem se s tím vyrovnat, stejně jako Blake (Griffin). Pořád máme šanci na postup, tenhle tým není o jednom hráči," řekl Paul.