Slovensko - Česko

Nymburští basketbalisté mají opět Český pohár

Děčín - Nymburští basketbalisté získali pošesté za sebou Český pohár. V dnešním finále v Děčíně porazili domácí celek 76:69. Třetí místo obsadil USK Praha po nečekané výhře 83:74 nad Prostějovem.

Děčín se do pohárového finále probojoval poprvé v historii a před svými fanoušky mohl dlouho pomýšlet i na celkový triumf. V poločase vedl, před závěrečnou čtvrtinou ztrácel jen tři body. V koncovce si ale svěřenci trenéra Ronena Ginzburga nenechali vítězství vzít.

Reportáž z utkání Nymburk - Děčín

Děčín přitom výborně střílel zdálky, zaznamenal 11 trojek. Jenže v poli byl naopak mnohem lepší Nymburk a jeho více než šedesátiprocentní úspěšnost střelby za dva body také finálový duel nakonec rozhodla. Dvacet bodů a třináct doskoků si v mistrovském týmu připsal Petr Benda.

Nymburk - Děčín 76:69 (19:21, 36:38, 50:47) Nejvíce bodů: Benda 20, Abrams 15, Sokolovský 11, Lenzly 10 - Burke 17, Pomikálek 15, Alič 14, Stria 12. Rozhodčí: Dolinek, Vrážel, Hošek. Trestné hody: 14/9 - 15/12. Fauly: 19:18. Trojky: 5:11.